Podno grijanje u našoj crkvi

Namjeravamo završiti jedan projekt započet još prije 40 godina. Željeli bismo uvesti podno grijanje u ovu našu župnu crkvu. Naime, ovaj projekt započeo je fra Leopold Rochmes za vrijeme župnikovanja ovdje u Varešu. Uradio je podno grijanje u prezbiteriju (ispod oltara) i ispred oltara. Ostalo je još oko 350 četvornih metara. To bi stajalo između 90 i 100 tisuća KM. Uvjeren sam da bismo mogli za godinu dana zaokružiti financijsku konstrukciju, skupiti novac. S radovima bismo započeli uskoro, da što prije pustimo grijanje u funkciju. Tako bi, nakon 40 godina, projekt bio završen.

To je bila informacija u župnim obavijestima. I vi ste već počeli donositi svoje darove. Bilo je i poziva podrške projekta. Hvala za oboje.

Većina Varešana umirovljenika ne mogu otkinuti od mirovine veću sumu, valja i živjeti. I zato će ti darovi biti 20, 30 ili 40 KM, ali sam siguran da će se ponavljati imena, koja ćemo ovdje upisivati. Hvala za svaki dar! Neka nas i u ovome projektu, kao i uvijek do sada, prati dobrota i blagoslov Oca nebeskoga!

donacije

Hvala svima na javljanju, na riječima podrške, ali i na konkretnoj podršci, na donacijama. U dva dana povećao se broj donatora na 60. Hvala svima! Evo i dopunjene liste na kojoj smo premašili 13 tisuća KM.

Mir i Dobro neka vas prate!

donacije-za-grijanje-20161019

Hvala svima na sudjelovanju u ovoj akciji. Lista vas, koji ste već dali svoj prilog, lagano se produljuje i već smo premašili brojku 100. Evo i dopunjene liste. Hvala! Mir i Dobro neka vas prate!

donacije-za-grijanje-20161026

Prije tri dana objavljena je dopunjena lista vaših priloga. Od tada je bilo novih dvadeset darovatelja. I opet vam hvala! Evo dopunjene liste.

donacije-za-grijanje-20161029

Nastavljamo s listom vaših priloga. Od srca svima hvala! Mir i Dobro neka vas prate!

donacije-za-grijanje-20161108

Meni je drago da trebam svakih par dana dopunjavati listu vaših priloga i darova. Hvala vam na potpori! Evo još novih imena, novih znakova podrške i potpore. Hvala!

Mir i Dobro neka budu s vama i prate vas kroz život!

donacije-za-grijanje-20161112

Evo i dopunjene liste s vašim prilozima. Planiramo u utorak početi s postavljanjem instalacija. Trebalo bi sve teći po planu. Nadam se da će Božji blagoslov pratiti ove naše aktivnosti. A vama svima hvala! Neka Gospod nagradi vašu dobrotu i žrtvu. Mir i Dobro neka vas prate!

donacije-za-grijanje-20161119

Radovi su, poštovani prijatelji, u punom zamahu. Cijevi od podnog grijanja su postavljene i napunjene, pod tlakom su, testiramo ih. Hvala vam za sudjelovanje, za vaše darove. Evo dopunjene liste:

donacije-za-grijanje-20161127

Ušli smo u vrijeme adventa. Radovi idu predviđenom dinamikom. Stigao je i kotao. Sutra počinje montaža. Vi pratite ove radove svojim prilozima. Hvala vam od srca. Skupljeno je 56.274 KM. Mir i Dobro neka vas prate, dopunjena lista izgleda ovako:

donacije-za-grijanje-20161210

Dobra vijest: grijanje radi. Sve je spojeno, kotao je upaljen, gorivo je pelet. Sada će lakše biti i postavljati kamene ploče, bolje će se sušiti ljepilo. Nadali smo se sve završili do Božića, ali tehnički nije moguće. Postavljen je kamen u tri od pet polja, oko 60 %. Do Nove godine bit će završeno još jedno polje, a u prvim danima 2017. godine završit ćemo i preostali dio, ako Bog da! Dobro je! Jučer i danas (petak i subota) čistili smo i spremali klupe da misu polnoćku. I uspjelo se, hvala Bogu i čestitim Vareškama i Varešanima! A do sada je skupljeno 65.591,72 KM. Svima hvala!

donacije-za-grijanje-20161224

U Novu 2017. godinu ušli smo u toploj crkvi. Nekako se lakše i moliti kad je u crkvi ugodno. Nisam primjetio da se spava, ali mi se čini da paroci sada dulje propovijedaju, valjda je i njima (nama) ugodnije: znaju da se ljudi ne pate, nije hladno. Svi se slažu da je ugodno, lijepo, a neki kažu i prelijepo. Hvala Bogu! Čak se pojavila ideja da i u Vareš Majdanu u crkvi uradimo podno grijanje. Tko zna? Vidjet ćemo, jer “kad Bog providi onda se ne brini”. Evo i nove liste: 692 darovatelja i 72.763 KM. Svima hvala!

donacije-za-grijanje-20170107

Varešana ima po cijelom svijetu. Važno je i to da nisu zaboravili svoj kraj, svoj Vareš, gdje su nikli i odrastali, stjecali znanja i vještine i onda svojim radom i angažiranošću, svijetom pronosili dobre informacije o Varešu. Jedan od takvih Varešana je i g. Ivan Žilić. Bio sam u kratkoj posjeti kod njega i njegove supruge. I oni su se uključili u akciju utopljavanja naše crkve. Do sada je svoj dar dalo 718 darovatelja i to iznosi 84.615 KM. Hvala svima na svakom daru!

Donacije.za.grijanje.20170114

Minusi nastavljaju i dalje, ali i grijanje se ne predaje: u crkvi je “čist ugodno, ne?”. Hvala vama na suradnji i podršci. Do sada je upisano 748 donacija: naravno neki su davali već po 3 ili 4 puta, onoliko koliko mogu otkinuti od mirovine. Hvala! Skupljeno je 87.847 KM. I opet hvala! Evo dopunjene liste:

Donacije.za.grijanje.20170121

Radovi su gotovo pa završeni. Skupilo se dosta prašine od kamena. Ali vrijedne Vareške su ponovno napravile akciju čišćenja crkve. Hvala im! Također su osvježene i “utegnute” ispovjedaonice. Novost je da smo u svakoj postavili mogućnost za sjesti, da ispovijed, pogotovo za starije osobe bude ugodnija, da ne moraju klečati cijelo vrijeme. I ovog tjedna bilo je vaših darova: darovali ste 88.977 KM. Od srca hvala!

Donacije.za.grijanje.20170128

Narodna poslovica kaže: “Tiha voda brege valja”. Malo po malo, važno je da se projekt ne zaustavi. nastavljamo s projektom grijanja. Do sada je svoje darove dalo 786 darovatelja (neki i više puta). Skupili smo 90.256 KM. Svima od srca hvala!

Donacije.za.grijanje.20170204

Lagano se bližimo cifri od 100.000 KM. Hvala Vam na suradnji i pomoći! Evo i dopunjene liste darovatelja:

Donacije.za.grijanje.20170218

Točno prije mjesec dana bila je zadnja objava. S grijanjem smo završili. Nastavljamo skupljati za utopljavanje crkve: postavljanje zaštitnih stakala na prozore crkve. Do slijedeće nedjelje preći ćemo brojku od 100.000 KM. Hvala Vam!

Donacije.za.grijanje.20170318

Uz nekoliko novih donatora prešli smo i tu brojku od 100.000 KM. Svima vam od srca hvala! I novi darovatelji su tu:

Donacije.za.grijanje.20170325

Donacije.za.grijanje.20170330

Donacije.za.grijanje.20170401

Uz čestitku za Uskrs svima hvala za suradnju i sve priloge i darove!

Donacije.za.grijanje.20170415

Hvala Bogu i svima vama da imamo svakog tjedna novih imena donatora. Mir i Dobro neka vas prate!

Donacije.za.grijanje.20170422

Najprije isprika za ovako dugi period bez dopunjene liste vaših priloga. Hvala svima vama, koji ste u međuvremenu dali svoj dar. Neka vas prati Božji blagoslov. Ne mogu vam ništa bolje poželjeti. Hvala!!!

Donacije.za.grijanje.20170617

Nastavili smo s radovima na utopljavanju naše crkve. Postavljamo izo staklo izvana na prozore u donjem nivou da budu i termička izolacija, a također i fizička zaštita za naše prelijepe vitraje.

Donacije.za.grijanje.20170909

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.