Prijatelji iz Strošinaca

Na samom jugu Slavonije, gotovo na granici sa Srbijom i Bosnom i Hercegovinom, smiješteno je selo Strošinci. Ima oko 500 stanovnika. Jedan dio njih je porijeklom iz BiH, iz župe Fojnica. I tako je nastala veza između Strošinaca, Fojnice i sada Vareša. Moji prijatelji zadnjih desetak godina. Mi smo išli k njima na kirbaj Preobraženje Gospodinovo, a i oni su naši dragi gosti. Ovaj put bili su u Fojnici da pojačaju svirku i pjesmu na susretu društava (subota, 24. 9. 2016. godine), koja nose ime Matija Gubec. Susret je bio u Fojnici, a društva su bila iz Hrvatske, Srbije i iz Bakovića. I sutradan, u nedjelju 25. rujna bili su naši gosti.

Hvala im na dolasku (i prase su nam donijeli), molitvi, pjesmi, veselju, igri, radosti, šalama i pošalicama. Iz Vareša, preko Zvijezde i Nišićke visoravni otišli smo Gospi u Olovo, moliti za njezinu zaštitu i moliti oprost od milosrdnog Oca u godini milosrđa. Prijatelji, Ivice i cijelo Društvo, hvala i do slijedećeg susreta neka vas prate Mir i Dobro!

strosinci-01 strosinci-02 strosinci-03 strosinci-04 strosinci-05 strosinci-06 strosinci-07 strosinci-08 strosinci-09 strosinci-10 strosinci-11 strosinci-12 strosinci-13 strosinci-14 strosinci-15 strosinci-16 strosinci-18 strosinci-19 strosinci-20 strosinci-21 strosinci-22 strosinci-24 strosinci-26 strosinci-27 strosinci-28 strosinci-29 strosinci-30 strosinci-31 strosinci-32 strosinci-35

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.