Susret Mirjana na Miru

Zadnji vikend u srpnju Mirjani su rezervirali za svoje susrete: Mirjani na Miru. Ove godine nevrijeme ih je skupilo tjedan ranije, da poprave putove i prilaze selu, da spoje vodovod i kanalizaciju što je bujica odnijela, da očiste plastenike i njive od raznih nanosa kamena, zemlje i granja. Čak su bili u dilemi: održati ili ne ove (čini mi se šesnaeste) susrete. I srećom nisu odustali. Popravili su što je bilo nužno potrebno da se može doći i družiti. I susreti su počeli – molitvom kod Vatroslava na grobu na Diknićima. I tu su se podsjetili prvih susreta.

U subotu je bila misa u 10.30 sati. Lijepo mi je bilo moliti: vrijeme prelijepo, sve hladovine na groblju zauzete, a djeca pjevaju: Kriste, u tvoje ime sad smo ovdje svi, čeka nas Duga cesta da odemo tamo gdje nas šalješ Ti. Tako bi se mogao prepričati repertoar pjesama. Bila je i tambura, svirale su i klavijature, a struju smo „priveli“ od komšije Derviša.

Slijedio je blagoslov završenog doma, čije smo temelje blagoslovili prije tri godine. Treba pohvaliti čestitost i slogu Mirjana u gradnji doma. Napravili su prelijep prostor za susrete i druženja. Neka bude što više sretnih i veselih, a što manje tužnih. A bit će i takvih!

Večernje druženje proteglo se, gotovo sam siguran, do jutra. U nedjelju su bili sportski susreti. Rezultate ćete čuti i pročitati negdje drugdje.

Nakon blagoslova doma darovali su mi pun sepet, ali doslovno – pun sepet darova: od meda i rakije, terluka i vunenih čarapa, do knjige – jednostavno svega. Hvala im od srca! Mir i Dobro (stari franjevački pozdrav) neka prati sve Mirjane, ma gdje bili!

Mirajni.1 Mirjani.2 Mirjani.3 Mirjani.4 Mirjani.5 Mirjani.6

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.