Glasnik župe, br. 199

Danas je šesta uskrsna nedjelja. Svete mise su redovito u župnoj crkvi i na filijalama. U petak je mijena i slijedeća nedjelja je mlada nedjelja. Nema misa na filijalam nego samo jutarnja i večernja u župnoj crkvi, a pučka misa i blagoslov polja na Stogiću u 11 sati.

Kalendar: Sutra je sveti Atanazije biskup i crkveni naučitelj a u utorak su sveti Filip i Jakov, apostoli. U srijedu je blaženi Julijan iz Bala, blaženi Toma, Henrik, Artur i Karlo, engelski mučenici, u četvrtak je  svetkovina Uzašašća ili Spasovo. U petak su sveti Lucije, sv. Marijan i Jakov, mučenici, a u subotu su sveti Duje, biskup i mučenik i bl. Gizela. U nedjelju je VII. uskrsna nedjelja.

U četvrtak, 5. svibnja je svetkovina Uzašašća ili Spasova. Svete mise bit će u 8, 11 i 18 sati.

Raspored misa proljetnog blagoslova

01.05. nedjelja: u 11:00 sati: Vrankovci

07.05. subota nakon Uzašašća: Mir i Strica, obje u 11:00 sati

08.05. nedjelja (mlada): u 11:00 sati: Stogić

14.05. subota: u 11:00 sati: Bijelo Borje

15.05. nedjelja (Duhovi): Duboštica i Pržići, obje u 13:00 sati

21.05. subota: u 11:00 sati: Tisovci

22.05. nedjelja (Presveto Trojstvo): u 13:00 sati: Višnjići

12.06. nedjelja: u 11:30 sati: Pogar

Hodočašće Gospi Olovskoj, već je to tradicija, danas je na 1. svibnja. Misu predvodi kardinali Vinko Puljić uz koncelebraciju našeg novog provincijala fra Joze Marinčića. Povratna karta je 10 KM, a polazak je u 8 sati ispred zgrade općine.

Darovatelji: Miroslav Pejčinović i Karim Zubčević. Hvala svima za svaki vaš dar: za konake, za župu, za pučku kuhinju i za kruh svetog Ante.

Prošlog tjedna sahranili smo Mariju Deronjić u Vareš Majdanu. Za sve pokojne: Pokoj vječni daruj im, Gospodine!

Kompletan župni listić možete pročitati ovdje: glasnik 199

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.