Božićni kulturni dar u “Maloj školi”

20151220_181644Kako svake, tako je i ove godine u prostorijama Male škole u Varešu održana tradicionalna božićna priredba koja se još naziva i “Božićni kulturni dar”. Program ovogodišnje božićne priredbe započeo je nakon večernje svete Mise. Svi oni koji su bili nazočni imali su priliku uživati u jedinstvenim točkama programa, a sve to u izvedbi dječjeg zbora “Sveti Mihovil”, te onih koji su redoviti na plesnim, dramskim i glazbenim radionicama, ali gostima koji su za ovu priliku stigli u Vareš.

Sve prisutne je na početku pozdravila ravnateljica Male škole, s. Snježana Pavić koja nije krila radost zbog ovog događaja i koja je naglasila kako se trude svake godine ponuditi nešto novo. A tako je bilo i večeras jer svi oni koji su sudjelovali u programu bile su, kako reče sestra Snježana, osobe otvorena srca. Posebno je pozdravila večerašnje goste, a to su: Vedran Tuce, Anida Isanović, Ileš Bečej, Tijana Vidnjević, Admir Kalkan i Chiara Licata. Također je rado pozdravila osobe koje neumorno rade s vareškom djecom među kojima su: Jovana Milosavljević, Toni Pešikan, Slaven Vidak, Irhad Hodžić, te Alena Kečo.

Potom je slijedila prelijepa priredba i svatko tko je bio prisutan mogao je pronaći nešto korisno za sebe i svoju dušu.

Program je bio sljedeći:

1. Dobar dan; Dolje-gore; Sajenu; Kruškino drvo; Pustinja (izvode polaznici glazbenih radionica)
2. Božićni recital zašto je bilo tako? – fra Mirko Filipović (izvode Slaven Vidak i Vedran Tuce)
3. Vile iz vode (izvode polaznice plesnih radionica)
4. Kakve sto jasnosti – Marijan Jaić (izvodi zbor “Sveti Mihovil”)
5. Tri boje plesa-Concerto de Aranjuez, Adagio-Joaquin Rodrigo (izvode: Kristina Štrkalj i Jelena Ivković)
6. Tiha noć-Franz Gruber (izvode Anida Isanović, Ileš Bečej i  Tijana Vidnjević)
7. Božićni recital zašto je bilo tako? – fra Mirko Filipović (izvode Slaven Vidak i Vedran Tuce)
8. Con te Patrio-Francesco Sartori (izvode Ileš Bečej i Tijana Vidnjević)
9. Pahulje (izvode polaznice plesnih radionica)
10. Adeste fidelis-Anonimni kompozitor, aranžman David Willcocks (izvodi zbor “Sveti Mihovil”)
11. Božićni recital zašto je bilo tako? – fra Mirko Filipović (izvode Slaven Vidak i Vedran Tuce)
12. Aleluja (izvode polaznici glazbenih radionica)
13. Plesni duet (izvode Chiara Licata i Admir Kalkan)

A da je program bio puni pogodak i da je uspio donijeti toplinu Božića, dokaz su radosna lica kako promatrača tako i onih koji su bili na sceni.
Na kraju je s. Snježana zahvalila svima koji su svojim dolaskom uljepšali ovaj dan i događaj, te onima koji slave poželjela čestit Božić, a svima zajedno sretnu, blagoslovljenu i mirom ispunjenu Novu Godinu.

fra Tomislav Svetinović

Za više fotografija kliknite ovdje

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.