Sveti Nikola darivao mališane

Sv. Nikola u VarešuU više nego dobro ispunjenoj vareškoj župnoj crkvi, u sklopu pučkoga misnog slavlja što ga je predvodio župnik fra Mirko Majdandžić, obilježen je danas (6. prosinca) blagdan sv. Nikole. Utihnulo se u iščekivanju i djeca su nestrpljivo osmatrala s koje će strane doći čovjek s bijelom bradom u odori biskupa, ali se malčice i strepjelo neće li se odnekud stvoriti i krampuzi. Njih ipak nije bilo, a uz pjesmu župnika, s. Ružice Marijić i dijela maloga zbora sv. je Nikola svečano zakoračio na glavni ulaz i krenuo duž velebne vareške župne crkve. Dok je trajalo njegovo kratko propitkivanje s djecom hrpa je paketića rasla i rasla, a dječje oči čeznutljivo u nju gledale. I onda se krenulo s podjelom, fotografiranjem, pomilovan je poneki dječji obraščić, a pjesma se maloga zbora nastavila uz sve jače šuškanje celofanskih vrećica bogato napunjenih slatkišima. Kad je sve bilo gotovo, druženje se roditelja i ostalih župljana nastavilo pred župnom kućom, uz čaj, poneku kapljicu, a bilo je, kao uvijek, ponešto i za prezalogajiti. Župnik je svima nazdravio i zahvalio Bogu na lijepome prosinačkom danu u Varešu, a i svetome Nikoli što je pohodio i darivao varešku djecu.

Mladenko Marijanović

Za više fotografija kliknite ovdje

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.