Završena prva faza radova

20150611_121120Svi oni koji su ovih dana prolazili pored župne crkve i ureda mogli su primijetiti da se nešto događa u župnom dvorištu. Nakon Dana ekologije s kojim je započela akcija bojanja jednog dijela ograde, onog koji gleda prema cesti, odlučeno je da se s tom aktivnošću i dalje nastavi te da se oboji i ostali dio ograde (koji nije baš malen). Za razliku od onog prvog dijela kojega je samo trebalo očetkati, premazati kiselinom i zaštititi temeljnom bojom, ovaj dio posla je bio zahtjevniji. Naime, dio ograde koji je tek trebao biti rađen bilo je potrebno prvo osloboditi od drača, šiblja, bršljana i suvišne zemlje koja je, još prošle godine u vrijeme brojnih klizišta, došla do ograde. Bogu hvala i našim župljanima: Nenadu Gvozdenoviću, Nikoli Idžakoviću, Ivi Rajiću i Ljubi Rajiću taj je zahtjevni dio posla uspješno priveden kraju u što se možete uvjeriti i na priloženim fotografijama. Sad nam slijedi drugi dio, onaj ne tako teži, a to je četkanje, premazivanje kiselinom i bojanje zaštitnom bojom. Kad to sve bude ujednačeno s onim prvim dijelom onda će se preći na završni dio, a to je finalno bojanje. Planirano je da se ograda ponovno oboji u kombinaciji žute i smeđe boje iz razloga što ja naša župa franjevačka, a smeđa boja upućuje na franjevaštvo dok druga boja, žuta, simbolizira papinu boju. Ovim se putem želim zahvaliti svim prethodno spomenutim ljudima na nesebičnoj pomoći oko obavljanja ovog posla.

Fra Tomislav Svetinović

Za više fotografija kliknite ovdje

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.