Blagoslov polja na Javorniku

Blagoslov polja, JavornikKako je to slučaj većine župa, tako je i u našoj na Markovdan započeo proljetni blagoslov polja. Dugogodišnja je tradicija da s blagdanom sv. Marka evanđeliste blagoslov polja bude na Javorniku. Tako je bilo i ove godine. Na mjesnom groblju sv. Marka, uz lokalne mještane, okupio se ne mali broj onih koji su zbog posla i boljih uvjeta života bili prisiljeni napustiti svoje rodno selo i uputiti se u druge gradove BiH, kao i u druge zemlje Europe. Lijepo je bilo vidjeti i doživjeti da ti ljudi iako su silom prilika morali otići sa svojih ognjišta i dalje misle i rado dođu u posebnim zgodama na grobove svojih najmilijih. Hvala Bogu i vrijeme nas je poslužilo tako da je to bio još jedan razlog više da se toliko vjernika okupi na blagoslovu. Uzdamo se u Boga da će ovako lijepo vrijeme biti i idućih dana kad će blagoslov polja biti na ostalim grobljima. Ovim putem donosimo raspored termina ostalih blagoslova polja.

Fra Tomislav Svetinović

Za više fotografija kliknite ovdje

26.04. nedjelja – Vareš Majdan u 11 sati

01.05. petak – Vrankovci u 11 sati

02.05. subota – Zvijezda u 11 sati

02.05. subota – Bijelo borje u 11 sati

03.05. nedjelja – Tisovci u 13 sati

09.05. subota – Diknjići u 11 sati

16.05. subota – Mir u 11 sati

16.05. subota – Strica u 11 sati

17.05. nedjelja – Stogić u 11 sati

24.05. nedjelja – Duboštica u 13 sati

24.05. nedjelja – Pržići u 13 sati

31.05. nedjelja – Višnjići u 11 sati

13.06. subota – Pogar u 11 sati

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.