Proljeće – vrijeme aktivnosti

ProljećeS dolaskom proljeća sve se budi iz nekakve uspavanosti i umrtvljenosti. Ljudi, biljke pa čak i životinje izlaze iz svojih staništa kako bi se kupali u sunčevim zrakama. Prvi glasnici proljeća već su se ukazali, a za njima pristižu i ostali. Lijepo i sunčano vrijeme sve nas poziva na šetnje i provođenje vremena na otvorenim prostorima. S proljećem se javlja i potreba uklanjanja opalog lišća koje nije istrunulo pod snježnim pokrivačem. Isto tako je proljeće vrijeme okopavanja i uređenja travnatih površina, podrezivanja grmastih biljki i voćki, te svakojakih radova u prirodi.

Tako su i naše sestre franjevke odlučile iskoristiti ovo lijepo vrijeme i dati se na uređenje vrta – dvorišta ispred svoga samostana/kuće. Vjerujem da će i ostalim varešanima ovo biti poticaj i motivacija da se dadnu na uređenje svojih vrtova i dvorišta kako bi se zajednički potrudili i uživali u blagodatima koje nam je dala priroda, a ujedno bismo sebi stvorili i ugodnu sunčanu atmosferu.. Tim više je ovo poticaj zato što idemo u susret Danu ekologije koji će ove godine na poseban način obilježiti vareški kraj. Ovaj tekst neka nam bude poruka da se trudimo čuvati ono što nam je od Boga darovano, a primjer toga možemo svakako vidjeti u svetom Franji Asiškom.

Fra Tomislav Svetinović

Za više fotografija kliknite ovdje

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.