Uskrs u znaku radosti

Uskrsni ponedjeljakUskrs je uvijek blagdan kojemu se istinski svi radujemo jer u dubini naše duše i kroz cijelo srce struji ona blagdanska rečenica: “Isus je uskrsnuo! Aleluja!” Znamo da je uskrsnuo kako bi i nas zajedno sa sobom poveo u život, ali ne ovaj zemaljski prolazni, nego onaj koji zovemo vječni. I kako se onda ne bismo radovali takvom Gospodinu koji dolazi unijeti mir u naše živote?

Takva radost se mogla osjetiti i u Varešu tijekom cijelog vremena uskrsnih blagdana, ali ovdje ćemo staviti naglasak na uskrsni ponedjeljak kada su nam u goste došli prijatelji iz Rodoča, a zajedno s njima i prijatelji iz Viteza, Fojnice i Guče Gore. Najprije smo svi zajedno slavili svetu Misu, a onda je opet vareška crkva bila mjesto koje je ujedinilo vareški puk u pjesmi i skladnom ritmu. Činilo se kao da je i duša propjevala.

Svatko tko je pažljivo slušao, uistinu je mogao čuti nešto za sebe i svoju dušu. Mogao je doživjeti i proslaviti Uskrs u svome srcu. Slavlje iz župne crkve se izlilo u župno dvorište i vrlo brzo se pretočilo u skladno kolo koje ni snijeg nije mogao prekinuti. Ono je trajalo i trajalo. A kako ugodnog druženja nikada nije dovoljno, onda je ono samo nastavljeno u župnoj dvorani iz koje su se ponovno mogli čuti zvuci glazbala praćeni pjesmom.

I na kraju što reći, nego samo Bogu zahvaliti što nas je okupio ovog ponedjeljka zajedno sa svim ovim gostima koji su došli u želji da s nama proslave Uskrsnuće Gospodinovo. Na kraju smo se svi razišli s rečenicom: “Dao Bog, vidimo se i sljedeće godine za Uskrs!”

Nikolina Marčić

Za više fotografija kliknite ovdje

Video snimke s nastupa možete pogledati ovdje: Dječji KUD Rodoč, KUD Rodoč – muška skupina, KUD Rodoč – ženska skupina, KUD Rodoč – ženska skupina 2, fra Mirko i tamburaši, fra Mirko i tamburaši 2, Kolo, Linđo

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.