Blagoslov jela na Veliku subotu

Blagoslov jela, VarešVelika subota je dan tišine. Toga dana nema liturgije. Kuhaju se i boje uskrsna jaja čemu se najviše raduju djeca. Osim toga, na Veliku subotu, dan prije Uskrsa, priprema se košara s hranom koja se nosi u crkvu na blagoslov.

Taj običaj je i ove godine njegovan u našoj župi, te smo na svim filijalama i u župnoj crkvi imali blagoslov hrane. Ova blagoslovljena hrana ima za cilj okupiti cijelu obitelj na uskrsno jutro kako bi, nakon što jedni drugima poželimo sretan Uskrs, zajedno doručkovali. Kako bismo se zajedno radovali uskrslom Kristu.

Blagoslov uskrsnog doručka obavljen je u župnoj crkvi, zatim u Vareš Majdanu, te na Pržićima, u Duboštici i na Pogari. I crkve i kapele su bile iznimno posjećene što je dokaz da je svima stalo na Uskrsno jutro imati blagoslovljenu hranu. U ovom postu pogledajte nekoliko fotografija iz Duboštice, s Pogari i iz župne crkve.

Fra Tomislav Svetinović

Za više fotografija iz župne crkve kliknite ovdje

Za više fotografija iz Duboštice kliknite ovdje

Za više fotografija s Pogari kliknite ovdje

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.